رشناسی ارشد - اطلاعیه ثبت نام کارشناسی ارشد سال 1397

 اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد سال  1397 دانشگاه اراک و پذیرفته شدگان سهمیه استعداد درخشان

 

ضمن عرض تبریک و خیر مقدم برای پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 98-97 ،  دانشگاه اراک توجه پذیرفته شدکان محترم را به نکات زیر جلب می نماید.

 

                دانشجوی گرامی، فرآیند ثبت نام شما در دانشگاه اراک در دو مرحله (ثبت نام اینترنتی و حضوری) به انجام خواهد رسید که انجام هر مرحله  ، الزامی است.

 

۱- ثبت نام اینترنتی:

 

ثبت نام از روز شنبه مورخه  1397/6/17 لغایت یکشنبه مورخه 1397/6/18  از طریق سامانه آموزشی گلستان در سایت دانشگاه اراک به آدرسwww.araku.ac.irشروع خواهد شد . لازم است برای ثبت نام اینترنتی، حتماً از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده است تهیه و بارگذاری گردد.

 

  ( عکس ۴×۳  با رزولوشن dpi۳۰۰ و فرمت jpg و بقیه مدارک با رزولوشن dpi۱۵۰ و فرمت jpg ).

 

توجه : حجم هریک از فایلهای بالا از KB  ۳۰۰ نباید بیشتر باشد.

 

ثبت نام اینترنتی شامل مراحل زیر است:

 

۱-  ورود به سامانه آموزشی (گلستان) دانشگاه اراک به آدرس http://amozesh.araku.ac.ir

 

توجه:

 

حتما از مرورگر internet explorer استفاده نموده و برای ورود به شرح زیر اقدام نمایید.

 

*دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرفته شده اند:

 

۱) نام کاربری :     شماره داوطلبی + u971         

 

۲) رمز عبور:        کد ملی داوطلب ( اگر عدد صفر قبل از کد ملی وجود دارد حتما وارد شود)

 

به عنوان مثال :

 

دانشجویی با کد ملی 0330894711 و شماره داوطلبی 951111 میتواند با نام کاربری و کلمه عبور زیر وارد شود.

 

u971951111  :نام کاربری   

 

0330894711  :رمز عبور  

 

*دانشجویانی که از طریق سهمیه استعداد درخشان پذیرفته شده اند:

 

۱) نام کاربری :     شماره داوطلبی + t971        

 

۲) رمز عبور:        کد ملی داوطلب ( اگر عدد صفر قبل از کد ملی وجود دارد حتما وارد شود)

 

به عنوان مثال :

 

دانشجویی با کد ملی 0330894711 و شماره داوطلبی 951111 میتواند با نام کاربری و کلمه عبور زیر وارد شود.

 

t971951111  :نام کاربری   

 

0330894711  :رمز عبور  

 

دانشجویان استعداد درخشان جهت ثبت نام ایینترنتی فقط در روز یکشنبه 1397/6/18 به سایت مراجعه کنند و جهت اطلاع از شماره داوطلبی فایل پیوست را دریافت نمایند (جهت دریافت کلیک کنید)

 

 ۲-   لازم به ذکر است برای تکمیل نمودن ثبت نام اینترنتی حتما فایل آموزشی پیوست را مطالعه نموده و بر اساس راهنمایی های تصویری آن اقدام نمایید. (فایل راهنمای ثبت نام اینترنتی) (جهت دانلود کلیک کنید)

 

1-     تصویر کارت ملی (پشت و رو ) یکسری

 

2-     تصویر  شناسنامه (تمامی صفحات) یک سری

 

3-     تصویر فرم 3 (جهت دانلود کلیک کنید) (تعهد فراغت از تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد سال آخر)

 

4-     تصویر فرم 4 (جهت دانلود کلیک کنید) (تعهد آموزش رایگان)

 

5-     تصویر فرم تعرفه حتما تایپ شده (جهت دانلود کلیک کنید) (تکمیل و امضاء شده) دو سری عکس دار

 

6- تصویر مدرک کارشناسی (در صورت نداشتن مدرک تصویر فرم 14 (فرم معدل 2) (تائید شده توسط دانشگاه مقطع کارشناسی) بارگزاری شود)(جهت دانلود کلیک کنید)

 

7-تصویر مدرک کاردانی (برای دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته)

 

8- فرم  تائید رتبه اولی برای دانشجویان دارای سهمیه رتبه اول (حتما با مهر و امضای دانشگاه کارشناسی باشد ) جهت دانلود کلیک کنید.

 

9- مدرکی که وضعیت خدمت دانشجویان را مشخص میکند (دانشجویان مشمول میبایست فرم ابطال معافیت که از دانشگاه محل کارشناسی دریافت میکنند را بارگذاری کنند)

 

تذکر:  عدم تکمیل فرم ها، یا درج اطلاعات غلط و یا به صورت ناقص موجب عدم ثبت نام نهایی ومشکلات آتی می گردد و عواقب آن به عهده دانشجو خواهد بود.

 

2- ثبت نام حضوری:

 

پس از اتمام ثبت نام اینترنتی لازم است بر اساس زمانبندی اعلام شده بر اساس حروف الفبای نام خانوادگی ، با دردست داشتن اصل و کپی مدارک لازم به آدرس میدان بسیج- سردشت-پردیس دانشگاه اراک- دانشکده علوم ورزشی، شخصا" مراجعه نمایید.  شایان ذکراست انتخاب واحد نیمسال اول 97منوط به ثبت نام حضوری و تایید نهایی تکمیل پرونده می باشد لذا تاکید می شود در تاریخ اعلام شده حتما" حضور داشته باشید.

  

 ثبت نام حضوری ساعت  8 الی 15 در روزهای دوشنبه 1397/6/19 برای افرادی که ابتدای  نام خانوادگی ایشان با حروف الف ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ،  روز سه شنبه 1397/6/20  ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ،  روز چهارشنبه 1397/6/21 برای افرادی که ابتدای  نام خانوادگی ایشان با حروف  ف ق ک گ ل م ن و ه ی  شروع میشود انجام میپذیرد.

 

توجه : عدم مراجعه پذیرفته شدگان در تاریخ تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد. ضمناً حضور شخص پذیرفته شده با اصل کارت ملی و شناسنامه برای ثبت نام الزامی است.

 

* مدارک لازم :

 

1)      اصل و یک برگ تصویر مدرک کارشناسی (لیسانس) مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره کارشناسی (لیسانس) قید شده باشد.

 

تبصره 1- افرادی که مدرک کارشناسی ناپیوسته دارند میبایست اصل و کپی مدرک کاردانی خود را نیز ارائه دهند.

 

تبصره 2- پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی ( لیسانس) نمی باشند لازم است اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی ( لیسانس)  با محتوای (جهت دانلود کلیک کنید)  موجود در پیوست ارائه نمایند.بدیهی است این قبیل افراد میبایست تا تاریخ 1397/06/31 فارغ التحصیل شوند  و اصل گواهی موقت خود را تا تاریخ 1397/7/30 ارائه نمایند در غیر اینصورت قبولی آنان لغو میشود و دانشجو حق هیچگونه اعتراضی ندارد

 

2) کپی مدرک کارشناسی ارشد (در صورتی که دانشجو قبلا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده است و فارغ التحصیل شده است)

 

3)      اصل شناسنامه و کارت ملی و یکسری فتوکپی از تمام صفحات آنه

 

4)      اصل کارت ملی و یکسری فتوکپی پشت و رو

 

5)       ۶ قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری (برای مشمولین خدمت 12 قطعه )

 

 6)      ارائه مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنها را با توجه به بند « مقررات وظیفه عمومی » مندرج در صفحه ۳ دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد  سال 1397 مشخص کند ( برای برادران ).

 

کپی و اصل کارت پایان خدمت ، برای دانشجویان غیر مشمول که دارای کارت معافیت یا پایان خدمت دارند

 

               - کلیه دانشجویان مشمول نظام وظیفه  لازم است علاوه بر مدارک مربوط به ثبت نام که در بالا  ذکر گردیده مدارک زیر جهت تشکیل پرونده نظام وظیفه تهیه و پس از مهر و امضای دانشگاه  به پلیس 10+ مراجعه نمایند و معافیت تحصیلی خود را اخذ و به دانشگاه ظرف یک هفته برگه معافیت تحصیلی را تحویل دانشگاه دهند.

 

                -  دونسخه پرینت فرم تکمیل شده درخواست معافیت تحصیلی (موجود در پیوست) (جهت دانلود فرم کلیک کنید)*حتما تایپ شده باشد و یک نسخه دارای عکس باشد*

 

*تذکر: آدرس پلیس+۱۰ در ذیل این اطلاعیه درج گردیده است.

 

7)      حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت.

 

8)      ارائه معرفی نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی
وزارت علوم تحقیقات و فناوری . این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد می باشد.  

 

9)      واریز مبلغ مشخص شده بابت صدور کارت هوشمند دانشجویی .   پرداخت در فرایند ثبت نام اینترنتی .

 

10)  برای دانشجویان شبانه واریز مبلغ 9.000.000 ریال(نه میلیون ریال) بابت وجه ثبت نام  پرداخت در فرایند ثبت نام اینترنتی .

 

 تأکید می شود وجه ثبت نام حتما" بایستی از طریق اینترنت یا از طریق مراجعه به بانک به حساب مربوطه واریز شده و به هیچ عنوان در ثبت نام حضوری قابل پرداخت نیست.

 

11)  فرم مخصوص معدل و تعداد واحدهای گذرانده دانشجویان سال آخر دوره های کارشناسی متقاضی شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال 1397 تائید شده دانشگاه مقطع کارشناسی (جهت دانلود کلیک کنید) 

 

12)  یک نسخه پرینت تکمیل شده مشخصات فردی مشمول جهت صدور مجوز ثبت نام ( دریافت از فرایند ثبت نام اینترنتی)

 

13)  تکمیل فرم تعرفه(جهت دانلود کلیک کنید)  *حتما تایپ شده باشد*

 

14)  تکمیل فرم تاییدیه تحصیلی  مقاطع قبلی *به ازای هر مقطع قبلی (کاردانی، کارشناسی)میبایست دو نسخه از فرم پرینت گرفته شود و به همراه کپی مدارک کاردانی و کارشناسی  توسط شخص دانشجو در روز ثبت نام پس از مهر و امضای مدیر تحصیلات تکمیلی و شماره شدن در دبیرخانه دانشگاه اراک از طریق پست توسط دانشجو به دانشگاه مقطع قبلی ارسال  شود ** دانشگاه هایی که نیاز به درخواست از طریق وبگاه دانشگاه مقطع قبل جهت صدور تائیدیه دارند نیز میبایست توسط شخص دانشجو درخواست الکترونیکی ثبت و پیگیری شود دقت شود فرم تائیدیه باید *حتما تایپ شده باشد* (جهت دانلود کلیک کنید)

 

 

15)  تکمیل فرم دانشجویان شاهد  ( درصورت شاهد و یا ایثارگر بودن)

 

16) تکمیل فرم اخذ تعهد دانشجویان انصرافی 

 

17) فرم تائید رتبه اولی برای دانشجویان دارای سهمیه رتبه اول (حتما با مهر و امضای دانشگاه کارشناسی باشد ) جهت دانلود کلیک کنید.(دانشجویان سهمیه استعداد درخشان نیازی به تکمیل این فرم ندارند)

 

دانشجویان پذیرفته شده سهمیه استعداد درخشان میبایست علاوه بر مدارک فوق در روز ثبت نام حضوری مدارک زیر را جهت اخذ صلاحیت عمومی به کارشناس دفتر استعداد دهند.

 

- کپی تمام صفحات شناسنامه

- کپی کارت ملی

- دو قطعه عکس  4*3

-در صورت اشتغال ارسال کپی حکم کارگزینی

- فیش واریزی به مبلغ 35 هزار تومان به شماره شبای  IR770100004001021101007489 به نام خزانه داری کل کشور قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران(از فیش پرداختی کپی تهیه شود و نزد خود نگهدارید.)

- فرم صلاحیت عمومی (حضوری در روز ثبت نام تکمیل گردد)

 

جهت مشاهده مراحل ثبت نام حضوری در سالن ورزشی اینجا را کلیک کنید.

 

 

جهت اطلاع از  شهریه دانشجویان نوبت دوم (شبانه) اینجا  را کلیلک کنید :

  

*در هنگام ثبت نام اینترنتی 900 هزارتومان در فرایند ثبت نام اینترنتی پرداخت میشود و مابقی شهریه ترم اول میبایست تا تاریخ 97/8/15 تسویه گردد.

 

تمامی دانشجویان میبایست در سایت کارنامه سلامت با مراجعه به آدرس www.portal.saorg.ir/physicalhealth  ثبت نام نموده و کد رهگیری را دریافت نمایند و پرینت ثبت نام را در روز ثبت نام به مسئول درمانگاه تحویل دهند در غیر اینصورت ثبت نام ناقص میباشد و کلیه عواقب احتمالی بر عهده شخص دانشجو میباشد.

 

جهت دریافت فرم سلامت زوان اینجا را کلیک کنید.

 

دانشجویان عزیز سهمیه شاهد و ایثارگر جهت مطالعه اطلاعیه اینجا را کلیک کنید .

 

 توجه :

 

کلاس ها برای کلیه پذیرفته شدگان ائم از روزانه و نوبت دوم از روز 1397/06/24شروع خواهد شد. 

 

***** توجه : جهت اطلاع از برنامه درسی ترم اول 97 بلافاصله پس از ثبت نام حضوری به کارشناس تحصیلات تکمیلی  دانشکده مربوطه مراجعه نموده انتخاب واحد و برنامه درسی هفتگی خود را دریافت نمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس ها با کارشناسان محترم تحصیلات تکمیلی  دانشکده ها تماس بگیرید.

 

دانشکده علوم انسانی: سرکار خانم دریا بیگی تلفن‌های 4- 32777401 داخلی 338

 

دانشکده علوم پایه: سرکار خانم خوشگفتار تلفن 34173414

 

دانشکده فنی و مهندسی: سرکار خانم عسگری تلفن 32625054

 

دانشکده کشاورزی :سرکار خانم رضایی تلفن‌های 4- 32777401 داخلی 267

 

دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی : سرکارخانم فراهانی 34173492

 

 

دانشجویان متقاضی خوابگاه حضورا به کارشناس اداره خوابگاه ها در همان مکان ثبت نام مراجعه نمائید.  تلفن اداره خوابگاهها: 34173466  و یا 5-34173401   داخلی (2150)

 

بدیهی است در صورت عدم پرداخت هزینه خوابگاه و عدم حضور شخص دانشجو در تاریخ اعلام شده، اداره خوابگاه ها هیچ گونه مسئولیتی در قبال ارائه خوابگاه به دانشجویان ورودی جدید نخواهد داشت.

 

تغییر رشته  ، گرایش ، انتقالی و میهمانی در مقطع کارشناسی ارشد  ممنوع میباشد.

 

 انصراف از تحصیل تا تاریخ 1397/7/17 برای دانشجویان روزانه میبایست بدهی تعهد آموزش رایگان مربوط به وزارت علوم را پرداخت نمایند و برای دانشجویان نوبت دوم صرفا پرداخت شهریه ثابت الزامی است.

 

انصراف از تحصیل از تاریخ 1397/7/18 به بعد، برای دانشجویان روزانه میبایست بدهی تعهد آموزش رایگان مربوط به وزارت علوم را پرداخت نمایند و برای دانشجویان نوبت دوم علاوه پرداخت شهریه ثابت، پرداخت شهریه واحد ها نیز الزامی است.

 

  

تلفن

آدرس دفاتر پلیس + 10 در شهر ( اراک)

086-32213335

ابتدای خیابان قائم مقام

086-32785076

خیابان طالقانی جنب پل مشتاقی

086-33125686

خیابان هپکو ابتدای فاز2شهرک شهید بهشتی

086-32233366

خیابان شهیددکتربهشتی نرسیده به میدان شریعتی

086-32229111

خیابان شهیدشیرودی نبش کوچه ایثار

086-32261242

خیابان آیت اله غفاری حد فاصل بین خ انوری و ولیعصر

086-33678255

میدان سرداران ابتدای خیابان دانشگاه

086-32218200

میدان شریعتی خیابان شهید بهشتی

086-32261416

خیابان شهید بهشتی خ میثم

 

  تاکید میشود در روز ثبت نام حضوری ، دانشجویان بر اساس حروف الفبا ثبت نام میشوند و از پذیرش دانشجویان در خارج از بازه زمانی ذکر شده معذوریم.

 

دانشجویان عزیز ضمن تبریک مجدد بابت قبولی شما خواهشمند است در روز ثبت نام با پوشش مناسب  حضور یابید.