اطلاعیه ثبت نام کارشناسی ارشد سال 1398

اطلاعیه ثبت نام کارشناسی ارشد سال 1398

 

 اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد سال  1398 دانشگاه اراک و پذیرفته شدگان سهمیه استعداد درخشان

 

ضمن عرض تبریک و خیر مقدم برای پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 99-98 ،  دانشگاه اراک، خواهشمند است اطلاعیه را به طور دقیق و کامل مطالعه نمایید.

 آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد و کتابچه راهنما (جهت دانلود کلیک کنید)

دانشجوی گرامی، فرآیند ثبت نام شما در دانشگاه اراک در دو مرحله (ثبت نام اینترنتی و حضوری) به انجام خواهد رسید که انجام هر مرحله  ، الزامی است.

 

1-ثبت نام اینترنتی

ثبت نام اینترنتی از روز جمعه مورخه  1398/6/22 لغایت یکشنبه مورخه 1398/6/24 از طریق سامانه آموزشی گلستان در سایت دانشگاه اراک به آدرسwww.araku.ac.irشروع خواهد شد . لازم است برای ثبت نام اینترنتی، حتماً از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده است تهیه و بارگذاری گردد.

 

  عکس ۴×۳  با رزولوشن dpi۳۰۰ و فرمت jpg و بقیه مدارک با رزولوشن dpi۱۵۰ و فرمت (jpg ).

 

توجه : حجم هریک از فایلهای بالا از KB  ۳۰۰ نباید بیشتر باشد.

 

ثبت نام اینترنتی شامل مراحل زیر است:

 

۱-  ورود به سامانه آموزشی (گلستان) دانشگاه اراک به آدرس http://amozesh.araku.ac.ir

 

توجه:

 

 پیشنهاد میشود از آخرین ورژن مرورگرهای   Google ghrome یا  internet explorer استفاده نموده و برای ورود به شرح زیر اقدام نمایید.

 

*دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرفته شده اند:

 

۱نام کاربری :     شماره داوطلبی u981+

 

۲رمز عبور:        کد ملی داوطلب ( اگر عدد صفر قبل از کد ملی وجود دارد حتما وارد شود(

 

به عنوان مثال :

 

دانشجویی با کد ملی 0330894711 و شماره داوطلبی 951111 میتواند با نام کاربری و کلمه عبور زیر وارد شود.

 

u981951111  :نام کاربری

 

0330894711  :رمز عبور

 

*دانشجویانی که از طریق سهمیه استعداد درخشان پذیرفته شده اند:

 

۱نام کاربری :     شماره داوطلبیt981+

 

۲رمز عبور:        کد ملی داوطلب ( اگر عدد صفر قبل از کد ملی وجود دارد حتما وارد شود(

 

 

به عنوان مثال :

 

دانشجویی با کد ملی 0330894711 و شماره داوطلبی 951111 میتواند با نام کاربری و کلمه عبور زیر وارد شود.

 

t971951111  :نام کاربری

 

0330894711  :رمز عبور

 

دانشجویان استعداد درخشان جهت ثبت نام اینترنتی فقط در روز یکشنبه 1398/6/24 به سایت مراجعه کنند و جهت اطلاع از شماره داوطلبی فایل پیوست را دریافت نمایند (جهت دریافت کلیک کنید)

 

 ۲-   لازم به ذکر است برای تکمیل نمودن ثبت نام اینترنتی حتما فایل آموزشی پیوست را مطالعه نموده و بر اساس راهنمایی های تصویری آن اقدام نمایید(فایل راهنمای ثبت نام اینترنتی ) (جهت دانلود کلیک کنید)

در صورتی که در پرداخت الکترونیکی دچار مشکل شدید از مرورگر Google ghrome استفاده کنید جهت دریافت راهنمای ورود به سیستم گلستان از طریق مرورگر Google ghrome   اینجا را کلیلک کنید

جهت ثبت نام اینترنتی مدارک زیر را از قبل اسکن و جهت آپلود آماده نمایید .

 1.      تصویر کارت ملی (پشت و رو ) یکسری

 

 1.      تصویر  شناسنامه (تمامی صفحات) یک سری

 

 1. تصویر فرم 3 جهت دانلود کلیک کنید)) )تعهد فراغت از تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد سال آخر)

 

 1. تصویر فرم 4 (جهت دانلود کلیک کنید )(تعهد آموزش رایگان مختص دانشجویان روزانه)

 

 1.     تصویر فرم مشخصات عمومی (فرم تعرفه)حتما تایپ شده (جهت دانلود کلیک کنید)

 

 1.  تصویر مدرک کارشناسی (در صورت نداشتن مدرک تصویر فرم 14 (فرم معدل 2) (تائید شده توسط دانشگاه مقطع کارشناسی) بارگزاری شود)(جهت دانلود کلیک کنید)

 

 1. تصویر مدرک کاردانی (برای دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته)

 

 1.  فرم  تائید رتبه اولی برای دانشجویانی که از طریق آزمون پذیرفته شده اند. (حتما با مهر و امضای دانشگاه کارشناسی باشد - دانشجویان سهمیه استعداد درخشان نیاز به تکمیل این فرم ندارند ) جهت دانلود کلیک کنید.

 

 1.  مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه دانشجویان را مشخص میکند (دانشجویان مشمول میبایست فرم ابطال معافیت که از دانشگاه محل کارشناسی دریافت میکنند را بارگذاری کنند)

 

تذکر:  عدم تکمیل فرم ها، یا درج اطلاعات غلط و یا به صورت ناقص موجب عدم ثبت نام نهایی ومشکلات آتی می گردد و عواقب آن به عهده دانشجو خواهد بود     کلیه فرمها به جز فرم های با فرمت پی دی اف میبایست تایپی باشد

****زمانی ثبت نام اینترنتی کامل میگردد که دانشجو از سامانه گلستان گواهی پذیرش اینترنتی دریافت کند****

 

2- ثبت نام حضوری:

*برای ثبت نام حضوری اتمام ثبت نام اینترنتی الزامی بوده و میبایست گواهی پذیرش ثبت نام اینترنتی ارائه گردد *

پس از اتمام ثبت نام اینترنتی لازم است بر اساس زمانبندی اعلام شده بر اساس حروف الفبای نام خانوادگی ، با دردست داشتن اصل و کپی مدارک لازم به آدرس میدان بسیج- سردشت-پردیس دانشگاه اراک- دانشکده علوم ورزشی، شخصا" مراجعه نمایید.  شایان ذکراست انتخاب واحد نیمسال اول 98منوط به ثبت نام حضوری و تایید نهایی تکمیل پرونده می باشد لذا تاکید می شود در تاریخ اعلام شده حتما" حضور داشته باشید.

  

 ثبت نام حضوری ساعت  8 الی 15 در روزهای دوشنبه 1398/6/25 برای افرادی که ابتدای  نام خانوادگی ایشان با حروف الف ب پ ت ث ج چ ح خ ،  روز سه شنبه 1398/6/26  د ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ  ،  روز چهارشنبه 1398/6/27 برای افرادی که ابتدای  نام خانوادگی ایشان با حروف  ف ق ک گ ل م ن و ه ی  شروع میشود انجام میپذیرد.

 

توجه : عدم مراجعه پذیرفته شدگان در تاریخ تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد. ضمناً حضور شخص پذیرفته شده با اصل کارت ملی و شناسنامه برای ثبت نام الزامی است.

 

* مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری  :

 

1- اصل و 2 برگ تصویر مدرک کارشناسی (لیسانس) مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره کارشناسی (لیسانس) قید شده باشد.

تبصره 1- افرادی که مدرک کارشناسی ناپیوسته دارند میبایست اصل و کپی مدرک کاردانی خود را نیز ارائه دهند.

تبصره 2- پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی ( لیسانس) نمی باشند لازم است اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی ( لیسانس)  با محتوای (جهت دانلود کلیک کنید موجود در پیوست ارائه نمایند.بدیهی است این قبیل افراد میبایست تا تاریخ 1398/06/31 فارغ التحصیل شوند  و اصل گواهی موقت خود را تا تاریخ 1398/7/30 ارائه نمایند در غیر اینصورت قبولی آنان لغو میشود و دانشجو حق هیچگونه اعتراضی ندارد) ضمناً آندسته از پذیرفته شدگانی که در زمان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشجوی سال آخر بوده اند میبایست فرم معدل خود تا تاریخ 1397/11/30 را توسط دانشگاه محل کارشناسی تکمیل و در روز ثبت نام ارائه دهند.جهت دریافت این فرم اینجا را کلیک کنید.

 2-اصل شناسنامه یکسری فتوکپی از تمام صفحات

 3-اصل کارت ملی و یکسری فتوکپی پشت و رو

 4-چهار قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری

 5- ارائه اصل و تصویر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آنها را با توجه به بند « مقررات وظیفه عمومی » مندرج در صفحه ۳ دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد  سال 1398 مشخص کند ( برای برادران)

 -  کلیه دانشجویان مشمول نظام وظیفه  لازم است علاوه بر مدارک مربوط به ثبت نام که در بالا  ذکر گردیده فرم درخواست معافیت تحصیلی را در 2 نسخه حتما تایپ شده که یک نسخه حتما عکس دار باشد را جهت تشکیل پرونده نظام وظیفه تهیه و پس از مهر و امضای دانشگاه  به پلیس 10+ مراجعه نمایند و معافیت تحصیلی خود را اخذ و به دانشگاه ظرف یک هفته برگه معافیت تحصیلی را تحویل دانشگاه دهند.

  (جهت دانلود فرم کلیک کنید)*تاکید میگردد فرم ها حتما تایپ شده باشد و یک نسخه دارای عکس باشد*

 

*تذکر: آدرس پلیس10+ در ذیل این اطلاعیه درج گردیده است.

 

 6-حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت.

 

7-  ارائه معرفی نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری . این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد می باشد

   8- یک نسخه پرینت تکمیل شده مشخصات فردی مشمول جهت صدور مجوز ثبت نام ( دریافت از فرایند ثبت نام اینترنتی)

 

 9-تکمیل فرم  مشخصات عمومی (فرم تعرفه)(جهت دانلود کلیک کنید)  *حتما تایپ شده باشد*

 

 10-تکمیل فرم درخواست تاییدیه تحصیلی  مقاطع قبلی *به ازای هر مقطع قبلی (کاردانی، کارشناسی)میبایست دو نسخه از فرم پرینت گرفته شود و به همراه کپی مدارک کاردانی و کارشناسی  توسط شخص دانشجو در روز ثبت نام پس از مهر و امضای مدیر تحصیلات تکمیلی و شماره شدن در دبیرخانه دانشگاه اراک از طریق پست توسط دانشجو به دانشگاه مقطع قبلی ارسال  شود ** دانشگاه هایی که نیاز به درخواست از طریق وبگاه دانشگاه مقطع قبل جهت صدور تائیدیه دارند نیز میبایست توسط شخص دانشجو درخواست الکترونیکی ثبت و پیگیری شود دقت شود فرم تائیدیه باید *حتما تایپ شده باشد)*جهت دانلود کلیک کنید)

  11-تکمیل فرم دانشجویان شاهد اینجا را کلیک کنید  ( درصورت شاهد و یا ایثارگر بودن

  12-تکمیل فرم اخذ تعهد دانشجویان انصرافی 

 13-فرم تائید رتبه اولی برای دانشجویان پذیرفته شده با آزمون دارای سهمیه رتبه اول (حتما با مهر و امضای دانشگاه محل کارشناسی باشد ) جهت دانلود کلیک کنید.(دانشجویان سهمیه استعداد درخشان نیازی به تکمیل این فرم ندارند

 14-فرم معدل تا تاریخ 30/11/1397 برای دانشجویان سال آخر کارشناسی مهر و امضا شده توسط دانشگاه محل کارشناسی مختص دانشجویان سال آخر کارشناسی .جهت دریافت این فرم اینجا را کلیک کنید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دانشجویان پذیرفته شده سهمیه استعداد درخشان میبایست علاوه بر مدارک فوق در روز ثبت نام حضوری مدارک و فرم های زیر را جهت اخذ صلاحیت عمومی از این لینک تهیه و به کارشناس دفتر استعدادهای درخشان تحویل دهند.

جهت اطلاع از  شهریه دانشجویان نوبت دوم (شبانه) اینجا  را کلیلک کنید :

  جداول شهریه دوره های شبانه کارشناسی ارشد

*در هنگام ثبت نام اینترنتی 900 هزارتومان در فرایند ثبت نام اینترنتی پرداخت میشود و مابقی شهریه ترم اول میبایست تا تاریخ 98/8/15 تسویه گردد.

 

 

تمامی دانشجویان میبایست در سایت کارنامه سلامت با مراجعه به آدرس         www.portal.saorg.ir/physicalhealth  ثبت نام نموده و کد رهگیری را دریافت نمایند و پرینت ثبت نام را در روز ثبت نام به مسئول درمانگاه تحویل دهند در غیر اینصورت ثبت نام ناقص میباشد و کلیه عواقب احتمالی بر عهده شخص دانشجو میباشد.

 

جهت دریافت فرم سلامت روان اینجا را کلیک کنید.

 

دانشجویان عزیز سهمیه شاهد و ایثارگر جهت مطالعه اطلاعیه اینجا را کلیک کنید .

 

 توجه :

 کلاس ها برای کلیه پذیرفته شدگان ائم از روزانه و نوبت دوم از روز 1398/6/23 شروع خواهد شد

 

***** توجه : جهت اطلاع از برنامه درسی ترم اول 98 بلافاصله پس از ثبت نام حضوری به کارشناس تحصیلات تکمیلی  دانشکده مربوطه مراجعه نموده انتخاب واحد و برنامه درسی هفتگی خود را دریافت نمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه کلاس ها با کارشناسان محترم تحصیلات تکمیلی  دانشکده ها تماس بگیرید.

 

دانشکده علوم انسانی و زبان و ادبیات خارجی: سرکار خانم دریا بیگی تلفن‌های  32767310

 

دانشکده علوم: سرکار خانم خوشگفتار تلفن 32627026

 

دانشکده فنی و مهندسی: سرکار خانم عسگری تلفن 32625054

 

دانشکده کشاورزی :سرکار خانم رضایی تلفن‌های 4- 32777401 داخلی 267

 

دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی : سرکارخانم فراهانی 34173492

 

دانشجویان متقاضی خوابگاه حضورا به کارشناس اداره خوابگاه ها در همان مکان ثبت نام مراجعه نمائید.  تلفن اداره خوابگاهها: 34173466  و یا 5-34173401   داخلی(2150)

 

بدیهی است در صورت عدم پرداخت هزینه خوابگاه و عدم حضور شخص دانشجو در تاریخ اعلام شده، اداره خوابگاه ها هیچ گونه مسئولیتی در قبال ارائه خوابگاه به دانشجویان ورودی جدید نخواهد داشت.

 

تغییر رشته  ، گرایش ، انتقالی و میهمانی در مقطع کارشناسی ارشد  ممنوع میباشد.لطفا در این خصوص سوال نفرمایید.

راهنمایی مهم *****دانشجویانی که در کارنامه انتخاب رشته موجود در سایت سنجش  نمره کد رشته محل هایی که پس از دانشگاه اراک را انتخاب نموده اند، کسب کرده،میتوانند با مراجعه با سامانه درخواست سنجش http://request.sanjesh.org/noetrequest/login/ درخواست تغیر کد رشته محل قبولی خود را ثبت نمایند بدیهی است این مورد ارتباطی با دانشگاه ندارد و میبایست با سازمان سنجش مکاتبه شود.

 

 قوانین انصراف از تحصیل:

 1. انصراف از تحصیل تا تاریخ 1398/7/05 برای دانشجویان روزانه هیچ گونه هزینه و تعهدی نداشته و میتوانند پس از تسویه حساب کامل با دانشگاه مدرک کارشناسی خود را دریافت نمایند.
 2. انصراف از تحصیل از تاریخ 1398/7/05 به بعد، برای دانشجویان روزانه میبایست بدهی تعهد آموزش رایگان مربوط به وزارت علوم را پرداخت نمایند
 3.  انصراف از تحصیل تا تاریخ 1398/7/04 برای دانشجویان نوبت دوم صرفا پرداخت شهریه ثابت الزامی است

4. انصراف از تحصیل از تاریخ 1398/7/05به بعد، برای دانشجویان نوبت دوم علاوه بر پرداخت شهریه ثابت، پرداخت شهریه واحد ها نیز الزامی است

 

تلفن

آدرس دفاتر پلیس + 10 در شهر ( اراک)

086-32213335

ابتدای خیابان قائم مقام

086-32785076

خیابان طالقانی جنب پل مشتاقی

086-33125686

خیابان هپکو ابتدای فاز2شهرک شهید بهشتی

086-32233366

خیابان شهیددکتربهشتی نرسیده به میدان شریعتی

086-32229111

خیابان شهیدشیرودی نبش کوچه ایثار

086-32261242

خیابان آیت اله غفاری حد فاصل بین خ انوری و ولیعصر

086-33678255

میدان سرداران ابتدای خیابان دانشگاه

086-32218200

میدان شریعتی خیابان شهید بهشتی

086-32261416

خیابان شهید بهشتی خ میثم

 

تاکید میشود در روز ثبت نام حضوری ، دانشجویان بر اساس حروف الفبا ثبت نام میشوند و از پذیرش دانشجویان در خارج از بازه زمانی ذکر شده معذوریم.

 جهت دریافت فایل کتاب راهنمای دانشگاه اراک اینجا کلیک نمایید.