اطلاعیه ثبت نام و ارسال مدارک دانشجویانی کارشناسی ارشد1400 (تغییر الویت انتخاب رشته)

اطلاعیه ثبت نام و ارسال مدارک دانشجویانی کارشناسی ارشد1400 (تغییر الویت انتخاب رشته)

ضمن عرض تبریک و خیر مقدم برای پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد  سال تحصیلی 1400 ،  دانشگاه اراک توجه پذیرفته شدکان محترم را به نکات زیر جلب می نماید.

دانشجوی گرامی، فرآیند ثبت نام شما در دانشگاه اراک در دو مرحله (ثبت نام اینترنتی و ارسال مدارک) به انجام خواهد رسید که انجام هر مرحله  ، الزامی است. 

 

  • 1- ثبت نام اینترنتی:-

جهت مشاهده فیلم آموزش ثبت نام اینترنتی اینجا را کلیک کنید

جهت تائیدیه تحصیلی در سایت وزارت علوم در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات و یا عدم وجود اطلاعات مقاطع فارغ التحصیلی، اگر فارغ التحصیل دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم هستید به لینک https://portal.saorg.ir/educational-records/ و اگر فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی هستید به این ادرس https://ticket.iau.ir/ مراجعه و اشکال مدرک تحصیلی خود را اعلام بفرمایید تا اقدامات لازم انجام گردد .

دانشجویان محترم در صورتی که جهت ورود به سامانه گلستان با مشکل مواجه شدید بر روی فایل راهنما اینجا را  کلیک کنید و طبق این فایل وارد سامانه شوید 

ثبت نام  اینترنتی از روز چهارشنبه  مورخه  1400/8/25 لغایت پنج شنبه مورخه 1400/8/26  از طریق سامانه آموزشی گلستان در سایت دانشگاه اراک به آدرسhttps://golestan.araku.ac.ir/home/Default.htmشروع خواهد شد . لازم است برای ثبت نام اینترنتی، حتماً از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده است تهیه و بارگذاری گردد.لازم به توضیح است که مرحله ثبت نام الکترونیکی- اینترنتی به صورت غیرحضوری صورت می پذیرد و در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری پذیرفته شدگان نمی باشد.

  ( عکس ۴×۳  با رزولوشن dpi۳۰۰ و فرمت jpg و بقیه مدارک با رزولوشن dpi۱۵۰ و فرمت jpg ).

توجه : حجم هریک از فایلهای بالا از KB  ۳۰۰ نباید بیشتر باشد.

ثبت نام اینترنتی شامل مراحل زیر است:

۱-  ورود به سامانه آموزشی (گلستان) دانشگاه اراک به آدرس https://golestan.araku.ac.ir/home/Default.htm

توجه:

حتما از مرورگر internet explorer  یا google ghrome استفاده نموده و برای ورود به شرح زیر اقدام نمایید.

*دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرفته شده اند:

۱) نام کاربری :     شماره داوطلبی + u001         

۲) رمز عبور:        کد ملی داوطلب ( اگر عدد صفر قبل از کد ملی وجود دارد حتما وارد شود)

به عنوان مثال :

دانشجویی با کد ملی 0330894711 و شماره داوطلبی 951111 میتواند با نام کاربری و کلمه عبور زیر وارد شود.

u001951111  :نام کاربری

0330894711  :رمز عبور

 

 

۲-   لازم به ذکر است برای تکمیل نمودن ثبت نام اینترنتی حتما فایل آموزشی فیلم یا پیوست را مطالعه نموده و بر اساس راهنمایی های تصویری آن اقدام نمایید. (فایل راهنمای ثبت نام اینترنتی) (جهت دانلود کلیک کنید)

1-     تصویر کارت ملی 

2-     تصویر  صفحه اول شناسنامه

3- تصویر فرم تائید رتبه اول مختص داوطلبانی که با آزمون پذیرفته شده و از سهمیه رتبه اولی در آزمون استفتده کرده اند دقت شود پذیرفته شدگان استعدادهای درخشان نیاز به ارائه این فرم ندارند. لطفا در این خصوص سوال نفرمائید. (جهت دانلود کلیک کنید)

4-     تصویر فرم  شماره 2 معدل (مختص افرادی که فاقد مدرک کارشناسی میباشند و این مدرک به صورت موقت میباشد و اصل مدرک کارشناسی باید تا 30 آبان ارائه شود  ) (جهت دانلود کلیک کنید) افرادی که دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته میباشند حتما تصویر مدرک کاردانی را بارگذاری کنند.

5-     تصویر فرم 3 (مختص کسانی که تا 30/7/1400 فارغ التحصیل میشوند) (جهت دانلود کلیک کنید) 

6-      تصویر فرم 4 (جهت دانلود کلیک کنید) 

7-     تصویر فرم تعرفه حتما تایپ شده (جهت دانلود کلیک کنید) (تکمیل و امضاء شده) دو سری عکس دار

8-     تصویر مدرک نظام وظیفه (مختص آقایان)

با عنایت به هماهنگی به عمل آمده با سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظـامی جمهـوری اسـلامی ایـران، دانشجویان مرد پذیرفته شده سال 1400 جهت معافیت تحصیلی به شرح ذیل اقدام نمایند:
 
مشمولان مورد نظر بدون مراجعه به دانشگاه با ارائه کارنامه قبولی در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور و یا سایت مرکز سنجش، پذیرش و فـارغ التحصـیلی دانشـگاه آزاد اسـلامی بـه یکـی از دفـاتر خـدمات الکترونیک (پلیس +10) محل دانشگاه قبولی یا محل سکونت مراجعه نمایند. ضمناً در این خصوص الزامی برای ارائه برگ درخواست معافیت تحصیلی از سوی دانشگاه ها به دفاتر خدمات الکترونیک نمی باشد.
 

دانشجویانی که دارای معافیت تحصیلی مقطع قبلی میباشند و یا مشغول انجام خدمت سربازی هستند باید وضعیت نظام وظیفه را در ثبت نام اینترنتی مشمول را انتخاب کرده و در از طریق سایت الکترونیکی نیروی انتظامی به آدرس www.services.epolice.ir ثبت نمایند . (جهت اطلاع از نحوه درخواست اینجا کلیک نماید)

ضمنا در صورتی که معافیت تحصیلی از دانشگاه قبلی صادر شده باید نسبت به دریافت نامه انتقالی معافیت تحصیلی اقدام کنید

دانشجویان شاغل در ارگان هایی که از خدمت سربازی معاف هستند میبایست فرم موافقت با ادامه تحصیل از بالاترین مقام را به جای مدرک نظام وظیفه آپلود کنند.

دانشجویانی که تا 31/6/1400 خدمت سربازی ایشان تمام میشود مشکلی برای ثبت نام ندارند در غیر اینصورت باید نسبت به ایست خدمت و دریافت معافیت تحصیلی اقدام کنند.

در صورت نیاز و اطلاعات بیشتر با شماره 32621326 و یا 32621328 تماس بگیرید

تذکرات

شاغلین آموزش و پرورش دقت کنند در صور عدم امکان ارائه مدرک کارشناسی حتما فرم معدل با مهر و امضای دانشگاه محل کارشناسی ( شماره 2

) یا ریز نمرات  را  آپلود نمایند در غیر این صورت ثبت نام آنها لغو میشود و هیچ گونه اعتراضی مورد قبول نمیباشد.

عدم تکمیل فرم ها، یا درج اطلاعات غلط و یا به صورت ناقص موجب عدم ثبت نام نهایی ومشکلات آتی می گردد و عواقب آن به عهده دانشجو خواهد بود.

دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع  کارشناسی ارشد و یا دکتری غیر روزانه باید قبل از ثبت نام انصراف دهند و مدرک انصراف خود را ارائه دهند همچنین دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد  روزانه میبایست تا تاریخ 25/2/1400 از تحصیل در مقطع دکتری انصراف میدادند و در غیر اینصورت حق ثبت نام ندارند.

افرادی که دارای مغایرت معدل هستند ثبت نام ایشان به صورت موقت بوده و پس از ثبت معدل واقعی تکلیف آن ها تا 30 آذر ماه مشخص میشود.

حتما در کانال تلگرامی تحصیلات تکمیلی جهت از اطلاع از اطلاعیه ها و... عضو شوید. gsa_araku@

 -فرم تکمیل شده اطلاعات دانشجویان شاهد و ایثارگر ، خاص دانشجویان شاهد و ایثارگر

(جهت دریافت فرم اینجا کلیک کنید)

 -جهت تکمیل فرم کارنامه سلامت روان  که برای کلیه دانشجویان الزامی است به لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://portal.saorg.ir/mentalhealth

 -جهت تکمیل فرم کارنامه سلامت جسم که برای کلیه دانشجویان  الزامی است به  لینک زیر مراجعه فرمایید.

https://portal.saorg.ir/physicalhealth

-جهت تکمیل فرم پرسشنامه فرهنگی و اجتماعی که برای کلیه دانشجویان الزامی است به لینک زیر مراجعه فرمایید .

1311= http://smauni.ir/?page_id

 

جهت اطلاع از تاریخ و زمان برگزاری کلاس ها با گروه آموزشی مربوطه تماس حاصل فرمائید.

2- ارسال مدارک

جهت قطعی شدن ثبت نام و تشکیل پرونده فیزیکی میبایست مدارک خود را به همراه تائید چک لیست توسط اداره پست تا تاریخ 1400/8/30 به دانشگاه اراک ارسال کنند متذکر میشود عدم ارسال یا ارسال ناقص مدارک تا تاریخ مذکور منجر به لغو ثبت نام میشود و هیچ گونه اعتراضی مورد پذیرش نمیباشد.

دانشجویان محترم مدارک زیر را طبق چک لیست به آدرس : استان مرکزی- شهر اراک، بلوار کربلا، دانشگاه اراک ، دانشکده ................ گروه آموزشی ................. کد پستی   ۳۸۴۸۱۷۷۵۸۴ ارسال شود دانشجویان عزیز حتما نام دانشکده و گروه آموزشی مربوطه قید شود.

1- چک لیست ارسال مدارک . جهت دریافت چک لیست اینجا را کلیک کنید.

2-اصل و 2 نسخه کپی برابر اصل مدرک تحصیلی دوره کارشناسی    یا     فرم شماره 2  تکمیل شده  اعلام معدل (جهت دریافت فرم شماره 2 اینجا را کلیلک کنید )   با مهر و امضا و شماره دبیرخانه دانشگاه مبدأ وجود یکی از مدارک فوق الزامی است.

3-فرم تایید معدل و تعداد واحد تا تاریخ 1399/11/30 صرفا برای دانشجویانی که در زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1400، دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی بوده اند. (جهت دریافت فرم اینجا را کلیک کنید)

4- 2 نسخه کپی برابر اصل مدرک تحصیلی دوره کاردانی مختص دانشجویانی که مدرک کارشناسی ناپیوسته دارند.

5- 1 نسخه کپی برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه .

6- 1 نسخه کپی برابر اصل کارت ملی پشت و رو  یا کپی رسید درخواست کارت ملی

7- 4 قطعه عکس 4*3 با زمینه روشن و پشت نویسی شده

8- درخصوص پذیرفته شدگان پسر: 1 نسخه کپی برابر اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم   یا                  

 فرم مجوز ثبت نام موقت یا فرم معافیت تحصیلی از سایت https://services.epolice.ir/سازمان وظیفه عمومی ناجا (پلیس10+)  یا

گواهی اشتغال به کار و موافقت با ادامه تحصیل از بالاترین مقام مسئول برای متهدین سازمان هایی که از خدمت سربازی  معاف هستند.(مثل آموزش پرورش ، نیروهای مسلح و ...)

9- تکمیل و ارسال  کلیه فرم های زیر

فرم تکمیل شده مشخصات تکمیلی(تعرفه) در خصوص کلیه پذیرفته شدگان به صورت تکمیل و امضا شده (2 نسخه عکس دار علاوه بر 4 عکس ارسالی)  (جهت دانلود کلیک کنید)

-فرم شماره 3 تعهد فراغت از تحصیل مختص افرادی که تا 1400/7/30 فارغ التحصیل میشوند.(جهت دانلود کلیک کنید) 

-فرم شماره 4 تعهد آموزش رایگان مختص پذیرفته شدگان دوره روزانه (جهت دانلود کلیک کنید) 

-حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط بالاترین مقام سازمان متبوع برای کارمندان دولت و کارمندان نیروهای مسلح

-ارائه معرفی نامه رسمی و موافقت مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری

10-پرینت گواهی پذیرش غیرحضوری یا فرم اطلاعات پذیرش اخذ شده از سیستم گلستان در پایان فرایند ثبت نام اینترنتی

11-رسید پستی ارسال نامه  درخواست تائیدیه تحصیلی و ریز نمرات به دانشگاه مقطع کارشناسی (نامه مربوطه در مرحله ثبت نام اینترنتی  از سامانه گلستان توسط دانشجو دریافت شده است)

12-فرم تائید رتبه اولی برای دانشجویان پذیرفته شده با آزمون دارای سهمیه رتبه اول (حتما با مهر و امضای دانشگاه محل کارشناسی باشد ) ( دانشجویان سهمیه استعداد درخشان نیازی به تکمیل این فرم ندارند)(جهت دانلود کلیک کنید)

نکته : جهت کپی برابر اصل کردن مدارک میتوانید به دفتر اسناد رسمی شهر خود مراجعه کنید

13 یک عدد پوشه معمولی و گیره  مطابق تصویر زیر

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تذکر مهم : کلیه دانشجویانی که در دوره شبانه مشغول به تحصیل بوده اند و در آزمون کارشناسی ارشد 1400 پذیرفته شده اند میبایست نسبت به انصراف و تسویه حساب کامل مقطع قبلی اقدام کنند در غیر این صورت ثبت نام آنها لغو میشوند و همچنین میبایست نسبت به تشکیل پرونده جدید و ارسال کلیه مدارک نیز اقدام کنند.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دانشجویان محترم توجه کنند جهت ورود به سیستم گلستان به صورت زیر اقدام کنید:

نام کاربری : شماره دانشجویی

رمز عبور : کدملی 

جهت دریافت فایل راهنمای استفاده از  سامانه گلستان اینجا را کلیک کنید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دانشجویان محترم توجه کنند جهت ورود به سامانه مجازی دروس LMS  به این آدرس  http://lms401.araku.ac.ir/ مراجعه و  صورت زیر اقدام کنید:

نام کاربری : شماره دانشجویی

رمز عبور : کدملی 

جهت دریافت فایل راهنمای استفاده از  سامانه LMS  اینجا را کلیک کنید

 در صورت وجود هر گونه سوال و مشکل در خصوص سامانه LMS تنها با شماره 32628800 تماس بگیرید و از تماس با سایر بخش های دانشگاه خودداری فرمائید.

 

شماره تماس های ضروری : (از ساعت 9/30 الی 14/30)

شماره تماس موارد ضروری : با پیش شماره ۰۸۶

سامانه مجازی دروس LMS

اداره خوابگاه آقایان:                         

اداره خوابگاه خانم ها:                     

32628800

۷۶ - ۳۲۶۲۱۷۷۰                     

۷۴- ۳۲۶۲۱۷۷۲

امور مالی  :                                                    

۳۲۶۲۱۵۵۲

امور مشمولین ارشد و دکتری:

۳۲۶۲۱۳۲۶

مسئول آموزش دانشکده کشاورزی و دانشکده هنر :                                      

۳۲۷۷۱۶۳۶

مسئول آموزش دانشکده حقوق و علوم اقتصادی:                 

۳۲۶۲۹۳۲۲

مسئول آموزش دانشکده علوم انسانی و دانشکده ادبیات و زبان های خارجی:                          

۳۲۷۶۷۳۱۰

مسئول آموزش دانشکده علوم پایه:                                      

۳۲۶۲۷۰۲۸      

مسئول آموزش دانشکده فنی مهندسی :                              

۳۲۶۲۵۰۵۲                                                                                                                                                   

مسئول آموزش دانشکده علوم ورزشی:                                 

۳۴۱۷۳۴۹۲

 

                                                                                        

 

شماره تماس کارشناسان محترم رشته ها : با پیش شماره ۰۸۶

رشته 

شماره مستقیم

رشته

شماره مستقیم

مهندسی کامپیوتر

۳۲۶۲۵۵۰۲

مهندسی صنایع

۳۲۶۲۵۹۰۲

مهندسی برق

۳۲۶۲۵۶۰۰

مهندسی مواد و متالورژی

۳۲۶۲۵۳۰۸

مهندسی شیمی

۳۲۶۲۵۴۰۸

مهندسی عمران

۳۲۶۲۵۳۰۰

علوم ورزشی

۳۴۱۷۳۴۹۲

مدیریت صنعتی ، اقتصاد ، حقوق

۳۲۶۲۹۳۲۲

مهندسی مکانیک ، مهندسی ساخت و تولید

۳۲۶۲۵۷۰۱

علوم تربیتی ، روانشناسی ، مشاوره

۳۲۷۶۷۳۱۰

علوم قرآن و حدیث و تاریخ

۳۲۷۶۷۳۱۰

زبان و ادبیات فارسی

۳۲۷۶۷۳۱۰

زبان وادبیات عربی

۳۲۷۶۷۳۱۰

مترجمی زبان انگلیسی و  زبان و ادبیات انگلیسی

۳۲۷۶۷۳۱۰

شیمی کاربردی ، شیمی محض

۳۲۶۲۷۵۰۰

ریاضیات و کاربردها ، آمار

۳۴۱۷۳۴۱۶

زیست شناسی گیاهی ، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی سلولی مولکولی

۳۴۱۷۳۳۱۷

فیزیک ، فیزیک مهندسی

۳۴۱۷۳۳۱۸

علوم دامی ، علوم و مهندسی باغبانی ، علوم و مهندسی آب ،کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر

۳۲۷۷۱۶۳۶

فرش ، صنایع دستی

۳۲۷۷۱۶۳۶

مهندسی مکانیک بیو سیستم ، علوم و مهندسی محیط زیست

۳۲۷۷۱۶۳۶